Image Alt

Fizyopet: Köpek Oteli ve Köpek Konaklama Merkezi

 / Genel  / Köpek Sahiplenme – Küçük Bir Aile Üyesi
köpek sahiplenmek

Köpek Sahiplenme – Küçük Bir Aile Üyesi

Ailenin içerisine dahil olacak ve tıpkı çocuğunuz gibi her zaman düşüneceğiniz minik bir dost sahiplenmek büyük sorumluluklar gerektirir. Bu konuda belirli bir bilinç ile hareket edilmesi şarttır. Çeşitli hevesler ile bir köpek sahiplenen bazı aileler daha sonrasında sorumlulukları üstlenemedikleri için hayvan dostlarımızı barınaklara götürebiliyorlar. Köpekler de tıpkı bizler gibi belirli bir ortama alışan ve uzaklaşınca zorluklar çeken canlılardır. Düzenli bir ev ortamında yaşayan ve yeterli derecede bakılamadığı için sokağa ya da barınağa geri bırakılan dostlarımız güç durumlar yaşıyorlar. Küçük bir ailenin ardından sokak şartlarına alışamayıp hastalanabiliyorlar. Ya da barınakta bir anda birçok farklı köpek ile karşılaşmak onları zor durumda bırakıyor. Bu nedenle bir köpek sahiplenmeden önce çok iyi düşünülüp karar verilmesi gerekiyor. Bunun tıpkı çocuk sahibi olmak gibi düşünebilirsiniz. Çünkü yavru ya da yetişkin tüm köpek dostlarımızın küçük bebeklerin büyüme evresinde olduğu gibi birçok farklı ihtiyacı oluşuyor.

Tıpkı bizler gibi köpek dostlarımızda hastalanabiliyor, kişisel bakım, eğitim, aktivite ve birçok ihtiyaçlarının sağlıklı büyümeleri adına karşılanması gerekiyor. Bir annenin bebeğine en sağlıklı ve doyurucu mamayı seçmesi gibi köpek dostlarımız için de bu titizlikle hareket edilmesi gerekiyor. Bir aile içerisine dahil olan dostunuz için ona ait bir alan belirleniyor. Dostunuzun bu alanda özgürce hareket edebilmesi ve evini benimsemesi gerekiyor. Ailenin seyahat zamanlarında köpek dostlarının rahat edebileceği ve sağlıklı zaman geçirebileceği bir köpek oteli belirlenmesi de büyük önem taşıyor. Buradan da bir köpek sahiplenmeden önce sorumlulukların gerçekten değerlendirilmesi gerektiği gerçeği ortaya çıkıyor. Bir dost sahiplenmek hafife alınacak bir eylem değildir. Ona doğası gereği sağlıkla barınabileceği alanı sunmanız önemlidir. Aksi durum onlara bilerek zarar vermeniz demek oluyor.

Bir Köpek Dost Sahiplenmek

Sevimli hareketleri ve şefkat dolu görüntüsü ile evinize dahil edeceğiniz arkadaşınız için tek taraflı karar verilmemeli. Yalnızca köpek arkadaşıma bakabilir miyim? Sorusunun yanıtı düşünülmemelidir. Aynı zamanda bu dost için yeterli alanım var mı? Yaşam şartlarım bir dost sahiplenmeme olanak sağlayacak mı? Dostumla yeteri kadar ilgilenebilecek miyim? Gibi sorularında sorulması ve değerlendirilmesi gerekiyor. Lütfen bir köpek dost sahiplenmeden önce iyi düşünelim ve sağlıklı kararlar alalım. Böylece o güzel canlıların yaşantılarına zarar vermemiş oluruz.

Consecte libero id faucibus nisl tincidu. Magna etiam tempor orci lobor faculs lorem ipsum.

Instagram feed