Image Alt

Fizyopet: Köpek Oteli ve Köpek Konaklama Merkezi

 / Genel  / Köpek Maması Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Köpek Maması Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Köpek mamaları dostlarımızın güçlü büyümesi ve yeterli beslenebilmesi için önemlidir. Bu nedenle siz sevgili hayvan severler için köpek maması nasıl seçilir? içeriğimizi oluşturduk. Köpek mamalarının birbirinden farklı içerikleri bulunur. İlk aşamada zaten dostunuz size seçmiş olduğunuz mama ile ilgili yanıtı verecektir. Fakat yine köpek maması satın alırken temkinli olmanız gereken durumlar söz konusudur.

Köpek mamalarının içerik alanında ilk et ürünü bulunmalı. Çünkü köpek mamalarında geçirilen ilk ürünler paketin yoğunluğunda bulunmaktadır. Paketi kontrol ederken et oranını dikkate alarak seçim yapmanız daha doğru olacaktır.

Mama alırken tazeliğine de dikkat etmeniz gerekir. Market gibi alanlardan aldığınız köpek maması ürünleri uzun süredir o alanda bulunuyor olabilir. Mama markası için öncelikle veteriner desteği alabilirsiniz. Çünkü köpek mamaları dostunuzun yaşına, cinsine ve cinsiyetine göre seçilmektedir.

Şeker, dostlarınız için çok iyi bir ürün değildir. Mama alırken içeriğinde mısır gluteni, mısır şurubu, kamış pekmezi gibi şekerli gıdalar olmamasına özen göstermelisiniz. Köpek maması alırken GDO bulunup bulunmadığı hakkında araştırma yapmanız köpeğinizin sağlığı için önemlidir. İnternet üzerinde bulunan forumlarda dostu ile bu problemi yaşayan birçok hayvan sever bilgi veriyor. Mutlaka dikkate alınması gereklidir.

Köpeğinizin Seveceği En Sağlıklı Mamayı Tercih Edin

Köpek maması alırken dikkat edilmesi gerekenler noktasında diğer bir faktör ise soyadır. Soya bulunan köpek mamalarından uzak durulması gerekir. Çünkü soya içerisinde bulunan bazı maddeler nedeni ile dostunuzda alerji ve bağışıklık sistemi zayıflaması meydana getirebiliyor. Mamanızın için de katkı madde ve maddeleri kesinlikle bulunmamalıdır.

Dostunuzun seveceği ve ona gerçekten destek olacak kaliteli bir köpek maması arayışı içindeyseniz, içerisinde dengeli oranda karbonhidrat bulunduran tahılsız mamaları tercih edebilirsiniz. Ancak tabii ki yine de en doğru kararı veterineriniz ile görüşerek almanız mümkün.

Köpek maması için Super Premium yazılı ürünlerini seçebilirsiniz. Bu dostlarınız için daha yararlı olacaktır. Mama içeriğinde vitamin ve kalsiyum bulunmalı. Aynı zamanda demir ve fosfot ihtiyacı için de paketlerin dışının mutlaka incelemelisiniz. İlk süreçte veterinerinizden destek alarak birkaç mama denemesi yapmanız oldukça normal. Bu sürecin ardından dostunuzun severek yediği mamayı saptayabilir ve düzenli kullanım sağlayabilirsiniz.

Consecte libero id faucibus nisl tincidu. Magna etiam tempor orci lobor faculs lorem ipsum.

Instagram feed