Köpek Eğitimi ve Eğitim Süreçleri - Fizyopet

Köpek Eğitimi

Köpek eğitimi, sevimli dostlarımızı daha ufakken yanımıza aldığımızda eğitmek büyüdükçe çevreye ve ev içerisindeki hareketlerine direkt olarak yansımaktadır. Hal ve hareketlerinde olumlu değişiklikler kazandırmak için neler yapılabilir veya yapabilirsiniz bu konuda Fizyopet profesyonel köpek eğitmenlerimiz ile hizmet sağlamaktayız.

Köpek Eğitimi

 

Genellikle daha yavru oldukları dönemde yaşantımıza dahil ettiğimiz sevimli dostlarımız ile ilgili yaşanan sorun ve yanlış davranışların başında otorite ve disiplin konusunda yetersizlikler bulunmaktadır. Ayrıca bu durumların yanı sıra köpek bakımı ile ilgili tecrübe eksikliği de varsa bazen sorunlar daha karmaşık bir hale gelerek, istenmeyen ama genellikle çok karşılaşılan sevimli dostlarımızdan ayrılma kararı vermemize kadar gidebilir.

Köpek eğitimi, dikkat edilmesi gereken ve ileride oluşacak gelişim sürecini dahi etkileyen önemli bir husustur. Köpek eğitimine henüz dostunuz küçükken başlanması gerekir. Eğitim onun gelişim sürecine artı etkilerde bulunacak aşamalardan oluşur. Bu eğitimlerden en önemlisi şüphesiz tuvalet eğitimidir. Bu konuda veterinerlerden ve eğitmenlerden bilgi alınması gerekir. Eğer dostunuza bu konuda zaman ayıracak çok fazla zaman ayıramıyorsanız köpek eğitim merkezine başvurabilirsiniz. Bu sayede dostunuz hem konaklama sağlar hem de eğitimlerini düzenli olarak alır.

Köpek eğitimi ve fiziksel aktiviteleri dostunuzun sizinle birlikte daha uyumlu bir yaşantı sürmesi için;  temel itaat eğitimi, tuvalet eğitimi, davranış, tasmayla yürüme, şehir çalışması ve puppy eğitimi hizmetleri ile sizinle daha uyumlu yaşamasını sağlayabiliriz.

Biraz daha bu konuyu açarsak köpek eğitimi konusunda öğrenme ve davranma şekillerinin nasıl geliştiğini ve gelişebileceğini daha iyi anlatabiliriz.

Sevimli dostlarımız çağrışım yolu ile öğrenmektedirler. Yani sevimli yavrumuz iyi bir şey yapıyorsa bunun karşılığında onu ödüllendirmek doğru bir hareket olacaktır. Bu sayede dostumuzun bu hareketini daha sonra tekrarlama olasılığı yüksek olacaktır. Fakat yapılan davranış ve ödül arasında bir bağlantı kurulmalı, hareketin sonuçlanması ile birlikte bir veya iki saniye içerisinde hızla ödüllendirilmelidir. Bu ödül sevimli dostumuzun enerjisini atabileceği oyun, mama veya övgü olabilir. Hatta mama ve övgüyü bir arada kullanabilirsiniz.

Köpek Eğitimi Planlaması

Köpek eğitimi için belirli bir süre ile kısıtlama yapılmamalıdır. Bu süre uzun olmamakla birlikte, gün içerisinde tekrarlanmalıdır. Örnek verecek olursak iki dakikalık kısa süreli bir eğitim kısıtlaması olabilir. Ancak bu gün içinde beş kez tekrarlanacak eğitim periyotlarına bölünmelidir. Dostlarımızın köpek eğitimi sabit bir yerde sürdürmek yanlış olacaktır. Bu nedenle onların en sevdiği doğa ortamında farklı bir çok eğitim programı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca köpek eğitimi için en önemli kriter kapalı mekanlarda sergileyeceği davranışlardır. Bu nedenle ev içi eğitimleri de doğru talimatlar ile gerçekleştirmek gerekmektedir. Eğitim esnasında sevimli dostumuzun dikkatini dağıtabilecek herhangi bir şey bulunmamalıdır. Bu durumda talimatlarınızı daha iyi ve hızlı algılamasını sağlayarak sevimli dostumuza en iyi şartları sunmuş oluruz.

Fizyopet ailesi olarak, işimizi çok seviyor ve sevimli dostlarımızın bakımlarından, konaklamalarına, köpek rehabilitasyon tedavi süreçlerinden, doğru eğitilmesine kadar her anlamda profesyonel olarak hizmet vermekteyiz. Köpek eğitmenlerimiz ile tanışarak, sevimli dostunuzun alacağı eğitimler hakkında bilgi sahibi olabilir ve bize güvenebilirsiniz. Sizleri Hizmetlerimiz altında merkezimizde görmekten mutluluk duyacağımızı bilmenizi ister, bir kahvemizi içmeye bekleriz.