Köpek Aktiviteleri - Fizyopet Köpek Fiziksel Aktivite

Köpek Aktiviteleri

Köpek Aktiviteleri Gelişim Sürecindeki Önemi

Köpek Aktiviteleri

Köpek aktiviteleri köpeklerin gelişim süreçlerinde olumlu etki yaratan ve gelişimlerini destekleyen önemli aktivitelerdir. Köpekler doğaları gereği hareketi ve oyunu seven varlıklardır. Bu nedenle sürekli olarak koşma, zıplama gibi eylemler gerçekleştirirler. Eğer köpeğimize doğru bir bakım uygulamak istiyorsak yeme-içme alışkanlıkları kadar aktivite süreçlerine de dikkat etmemiz gerekir. Sürekli yalnız olan köpekler rehabilitasyon süreci oluşturacak problemler yaşayabilirler. Bunun için boş vakitlerinizde köpeğinize zaman ayıracağınız bir program hazırlayabilirsiniz. Bu sayede hem dostunuz ile bağlarınız kuvvetlenmiş olur hem de dostunuzun gelişim sürecini etkin şekilde yürütmüş olursunuz.

Köpek aktiviteleri, dostunuzun yaşı ilerledikçe daha dinç olmasını ve sağlıklı büyümesini etkiler. Onların sizden bekledikleri şey sevgi ve oyundan ibarettir. Gün içerisinde sevdiği top yakalama oyunu ya da yürüme bandında yapacağı hafif bir yürüyüş ona iyi gelecektir. Eğer bir havuzunuz mevcutsa sıcak havalarda hem vücuduna hem de hareket açısından bünyesine iyi gelecek bir havuz oyunu düzenleyebilirsiniz. Bunun dışında fiziksel aktiviteleri oluşturması için beslenme zamanlarına dikkat etmeniz gerekir. Yemek yediği saatler ve yarım bıraktığı zamanları gözlemleyebilirsiniz.

Eğer yoğu bir iş hayatınız varsa ya da gün içinde yapmanız gerekenlerden dolayı dostunuza vakit ayıramıyorsanız onları Fizyopet Köpek oteli olarak bizlere emanet edebilirsiniz. Dostunuz tamamen onlar için tasarlamış olduğumuz harika dünyada hem eğlenecek hem de aktivitelerimiz ile etkin bir gelişim sağlayacaktır. Diğer dostları ile birlikte olması ve ona ait alanda özgürce vakit geçirmesi sizden ayrılma stresini de azaltacaktır. Köpek fiziksel aktivite sürecinde ise geniş yeşil alanda bariyerlerden geçme, atlama, havuzda top oynama gibi keyifle oynayacakları etkinlikler üzerine hareket etmekteyiz. Dostunuza sizin kadar önem verecek ve özel olarak ilgilenecek iyi bir köpek oteli arayışında iseniz doğru yerdesiniz! Fizyopet olarak sizlere ve dostunuza yardımcı olmaya her zaman hazırız.