Sokak Hayvanları İçin Duyarlı Olalım!

Sokak hayvanları ve duyarlılık kavramları sizlere neyi hatırlatıyor?

Bilinç önemli ve olması gereken bir değerdir. Bizler gibi bir can taşıyan sokak hayvanları için her zaman duyarlı davranmamız gerekir. Her gün işe ya da okula giderken evinizin önünde karşılaştığınız küçük kedi ya da sevimli köpekler için her zaman yapabileceğiniz bir şey var. Yani sokak hayvanları için neler yapılabilir? Sorunuz hiçbir zaman yanıtsız kalmıyor.

Kışın soğuk günlerini ve yazın en sıcak zamanlarını düşünün. Bizler için elimizdeki fırsatlara rağmen hayat ne kadar zor ise onlara iki katı zor. Kışın yağmurdan ve soğuktan birçok güzel canlı yaşamını yitiriyor. Islanan hayvanlar bununla birlikte besin sıkıntısı da yaşadıkları için vücutları direnç oranını yitiriyor. Yazın da aynı şekilde aşırı sıcak havadan vücut dengesini sağlayamayan canlılar susuzluk ile birlikte zor zamanlar geçiriyorlar. Onlar için kapımızın önüne bir kap su koyabilir ve yaşamaları için destekte bulunabiliriz.

Minik hayvanların sevgisini tatmak bambaşka bir duygudur. Onların sizi görünce yaptıkları özlem eylemleri ve onları sevdiğinizde gösterdiği tepkiler aslında yaşamda hala gerçek sevginin var olduğunu kanıtlar. Saf sevgiye ihtiyaç duyduğumuz ve maalesef zor bulduğumuz günümüz şartlarında o güzel canlılara yardım etmeliyiz. Sokak hayvanlarını koruma adına bizlere destek olabilecek birçok kurum mevcut. Karşılaştığınız yardıma ihtiyacı olan sokak hayvanları bir kap su ve mama desteği yapabilirsiniz. Bununla birlikte eğer yaralı ya da veteriner desteği alması gereken bir sokak hayvanı ile karşılaşırsanız sokak hayvanları koruma telefon numarası olarak mutlaka ALO153’ü arayın.

Sokak Hayvanlarını Koru (ALO153)

ALO153 beyaz masanın sokak hayvanlarına sunduğu bir hizmeti içerisinde barındırır. Veteriner hizmetlerine bağlanarak yaralı ya da yardıma ihtiyacı olan minik dostu bildirirseniz ekipler yardımcı olmak adına o minik canlıyı alarak veteriner desteği sağlıyor. Sağlık durumu ile ilgileniyor. Böylelikle sizler de sadece küçük bir telefon ile bir canlının yaşamını kazanmasına yardım etmiş oluyorsunuz.

Sokak hayvanları yardım için sizlerden destek bekliyor. Çok büyük olmayan destekler ile onlara bir yaşam verin. ALO153’ün dışında sizlere en yakın hayvan barınaklarını da arayabilirsiniz. Sevgi ve şefkat duygularımız hep bizimle olsun. Unutmayalım ki onların bizlere ihtiyaçları var! Küçük bir yuva ya da minik bir kap su bazen kocaman bir hayat anlamı taşıyor.