Eğlenceli Köpek Eğitim Aktiviteleri

Köpekler yaşamımıza renk katan varlıklardır. Bir dost sahiplendiğimiz de onların sevgisi ve şevkatiyle şaşkınlığa uğrayabiliriz. Çünkü bizleri gerçekten başka türlü bir sevgi ile severler. Bizde, bizleri saf bir sevgi ile seven bu güzel dostları çocuğumuz gibi sahipleniriz. Bakımları ve rahat yaşamları için elimizden gelen her şeyi yaparız.

Eğitim süreci ve günlük aktiviteleri için dostlarımıza yardımcı olmak, onlar için yapmamız gereken görevlerden bir tanesidir. Dostlarımız sürekli bir alan içerisinde eğitim ve aktiviteler ile gelişmeden bulunursa mutsuz yaşar. Sürekli tek kalmak onda çeşitli davranış sorunları ortaya çıkarabilir. Bu nedenle onun için oyun oynayabileceği, rahat hareket edebileceği alanlar oluşturmanız gerekir. Bununla birlikte eğitimi için zaman ayırmanız onu mutlu edecektir.

Tuvalet ve komut eğitimleri gibi süreçlerde ona davranışlarınız ile eğitim verebilirsiniz. Çünkü dostunuz sizin komutlarınız ile hareket etmeyi öğrenecektir. Onunla dışarı yürüyüşe çıktığınızda onun etrafı tanımasını, kokuları algılamasını, sosyalleşmesini ve gelişmesini sağlarsınız. Sık yürüyüşler ile ona gitmemesi gereken yerleri “hayır” gibi net komutlar ile öğretebilirsiniz. Zamanla o alanlara yönelmekten vazgeçecektir.

Köpek Aktiviteleri

İlk süreçte minik arkadaşınıza öğretebileceğiniz ve onun eğlenerek yapacağı en iyi eğitim aktivitesi at-getir dir. Dostunuz oyun ile öğrenmeye başlar. Ona koş – koş diye yineleme yaparak attığınız top ya da sopayı getirmesini isteyin. Bu küçük komutlar sizin sözlerinizi dinlemeye başlamasını sağlar.

Sakla-bul aktivitesi de bu noktada size yardımcı olacak aktiviteler içindedir. Dostunuzun sevdiği bir oyuncağı ona gösterin. Ardından o oyuncağı saklayın ve dostunuza oyuncağın ismini yineleyerek bulmasını isteyin. Bu onun zeka ve gelişimi yararlı olacaktır.

Kong oyuncaklar dostunuzun kendi kendine eğlenebilmesi için güzel bir oyuncaktır. Bu oyuncaklar diğerleri gibi yere değince ses çıkarmazlar. Dostunuz oyuncağı ağzına almaya çalıştıkça kong ileriye doğru sıçrar ve arkadaşınız onu tekrar almak için ileri atılır. Bu da onun gün içerisindeki egzersiz ihtiyacına destek olur.

Tüm eğitim ve aktivitelerde sorunlar yaşıyorsanız bununla ilgili köpek oteli merkezimizde bulunan veteriner ve eğitmenden destek alabilirsiniz. Çünkü bazı arkadaşlarımızın komut algılama alanı çok farklı olabilir. Bunu çözebilmek ona ayırdığınız vakit ile de doğru orantılıdır. Eğlenceli köpek eğitim aktiviteleri hem sizi hem de dostunuzu mutlu etmek ile birlikte keyifli zaman geçirmenizi sağlar. Arkadaşınız ile sizlere sevgi ve eğlenceli aktiviteler ile dolu bir ömür dileriz.